Jesteśmy zespołem, dla którego podróże są niczym tlen dla człowieka. Bez nich czujemy się mocno ograniczeni i nie potrafimy normalnie funkcjonować. To nasze paliwo, dzięki któremu jesteśmy w stanie przetrwać dosłownie wszystko. Niestety, rok 2020 nagle i drastycznie odciął nam źródło tego drogocennego powietrza. Jednocześnie dostrzegliśmy, że nie tylko my zostaliśmy pozbawieni realizacji naszej największej pasji. Znaleźliśmy zatem doskonałą alternatywę, która nieustannie cieszy się ogromnym powodzeniem za granicą – caravaning.

Stwierdziliśmy, że przemieszczanie się z punktu A do punktu B własnym transportem, wyposażonym w dom na czterech kółkach to doskonały sposób na podróżowanie i zwiedzanie. Najważniejsze jest to że, w Polsce nie brakuje pasjonatów kempingu i caravaningu – formy aktywności i rekreacji na otwartym terenie. Bliskość natury i nieograniczone możliwości spędzania czasu wolnego po pracowitych tygodniach – to jest właśnie to! Niewątpliwie największą zaletą tego typu przemieszczania się jest fakt, że można nimi podróżować bez ograniczeń – nasze kampery wyposażone są bowiem we wszystko, co niezbędne jest do życia i to w wysokim standardzie. Nie trzeba się martwić, czy samochód odpali, czy nie będzie zbyt zimno, czy też znajdzie się miejsce do wzięcia prysznica. Oczywiście, nie zabraknie miejsca dla chłodnego piwka lub winka oraz dla symbolu caravaningu – grilla. 

Warto w tym momencie dodać, że społeczność miłośników caravaningu zrzesza ludzi, którzy są bardzo otwarci i pomocni. Nierzadko można spotkać sytuację, gdzie na pierwszy rzut oka obcy sobie ludzie po chwili stają się przyjaciółmi na lata. Łączy ich bowiem nie tylko wspólna pasja, ale i chęć poznania innych oraz otwartość. Dlatego też istotą caravaningu jest prowizorycznie złożony stolik, plastikowe krzesełka, zapach smażonej kiełbachy no i dużo, bardzo dużo dobrego humoru

Co więcej, nie można narzekać na brak pięknych okolic do zwiedzania. W obecnych czasach pola kempingowe prześcigają się w udoskonalaniu tych miejsc. To nie  tylko wielkie połacie ziemi, ale mini-miasteczka, w których mieszkają w swych mini-domkach pozytywnie nastawieni do świata ludzie. To właśnie oni tworzą tę niezwykłą i rodzinną atmosferę, której często na próżno można szukać w wielkich hotelach z opcją all-inclusive. Caravaning pachnie wieczornym ogniskiem, polnymi kwiatami i senną, poranną mgłą. 

Opcja ta z roku na rok cieszy się – szczególnie w Polsce – ogromną popularnością. Ludzie, którzy właśnie w ten sposób decydują się spędzić swój urlop cenią sobie szczególnie swobodę oraz wolność, jaką niesie za sobą jazda kempingiem. To jedyna szansa, gdzie każdy jest panem swojego miejsca i zarządcą czasu. Wśród tych, którzy od lat jeżdżą kamperem, istnienie przekonanie, że jeśli raz już się spróbowało tego typu przygody – już nigdy nie będzie się chciało podróżować w inny sposób. Czas więc spakować niezbędne przybory i wyruszyć w trasę! Jest tyle pięknych miejsc do zwiedzenia i tylu wspaniałych ludzi do poznania…